8 listopada 2016 Udostępnij

Projekt wnętrz: białe wnętrze ze smakiem, czyli minimalizm i nowoczesność

Białe wnętrze – minimalizm, nowoczesność i funkcjonalność połączone z rozmaitymi odcieniami bieli

To połączenie, które zachwyca prostotą oraz niesamowitym stylem. Przedstawiamy projekt, który najlepiej pokazuje, że biel wcale nie musi być nudna, a dodatek charakterystycznych elementów aranżacyjnych sprawi, że wnętrze nabierze naprawdę ciekawego wyrazu. Zobacz jak z białym wnętrzem komponuje się wyrazisty gres, a także cegła. Przed nami projekt, którego celem było zaaranżowanie funkcjonalnej oraz pełnej nowoczesności przestrzeni życiowej dla dwojga młodych ludzi.

Warunkiem była cegła na ścianie, komfortowa kanapa oraz stół, przy którym do posiłku może usiąść cała rodzina. Projektantki z pracowni Maka Architekci zmierzyły się z małymi oraz wąskimi pomieszczeniami. Udało im się przemienić je w pełną niezwykłości oraz komfortu przestrzeń. Projekt wnętrz to w tym wypadku salon z otwartą kuchnią, dwa pokoje i pełna funkcjonalności łazienka. W aranżacji dominuje kolor biały, który zdecydowano się ocieplić drewnem.

Białe wnętrze: cegła na ścianie

W białym wnętrzu, które zaprojektowane zostało przez pracownię Maka Architekci od progu wita nas cegła znajdująca się na ścianie. Odgrywa ona główną rolę w aranżacji naprawdę dużego korytarza. Postawienie na kolor biały sprawiło, że doskonale wpisała się ona w całość aranżacji. Najistotniejszym punktem projektu jest natomiast długi i naprawdę wąski salon. Pełni on rolę pokoju dziennego, który połączony jest z kuchnią. Otwarcie pomieszczenia na strefę kuchenną sprawiło, że całe wnętrze zyskało na przestronności. Uzyskany efekt wizualny jest jeszcze bardziej potęgowany przez wszechobecną biel. To ona nadaje styl całej aranżacji. Projektantki zdecydowały się na przedłużenie jednej ze ścian. Dzięki temu można było zaprojektować ergonomiczną kuchnię.

Biały salon z kuchnią

Mała, urządzona na biało kuchnia, która otwarta jest na salon posiada strefę przygotowywania posiłków, strefę gotowania oraz miejsce, które przeznaczone jest do przechowywania. Dodatkowo znajduje się w niej stół i aż cztery krzesła. Postawiono na gładkie, białe fronty kuchennej zabudowy. Dzięki temu wnętrze nie zostało przytłoczone, a prym wiedzie aranżacja salonu. Wyznacznikiem obu stref okazała się być półka charakteryzująca się dynamicznymi kształtami. Dzięki niej wnętrze zyskuje wyjątkowego charakteru. Pierwsze skrzypce w aranżacji salonu z kuchnią gra duża jasna sofa mająca oparcie. Kolorystykę wnętrza przełamano długimi zasłonami, które uszyte zostały z ciemnego materiału.

Komfort mieszkania

Projekt wnętrz: pomysłowe rozwiązania

Wnętrza były dosyć nieustanne, a do tego naprawdę małe. Dlatego tak ważne było, aby doskonale wykorzystać nawet najmniejszy skrawek przestrzeni. Dzięki wydłużeniu ściany, przy której zaprojektowano naprawdę funkcjonalną kuchnię, wygospodarowano dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Idealnie wpisało się ono w przestrzeń korytarza. Na uwagę w przedstawianym projekcie zasługuje również łazienka. Jej charakterystycznym elementem jest naprawdę wyrazisty gres.

Jego zastosowanie sprawiło, że delikatne i stonowane wnętrze nabrało bardzo ciekawego charakteru. Aby w przestrzeni kąpielowej zapanowała wyjątkowo przestronność, postawiono na zabudowę wybranych sprzętów. Zastosowano sanitariaty o prostych formach. Na ścianie zawieszono również duże lustro, które optycznie powiększyło pomieszczenie.

Mariusz Karczewski

Redakcja ryszardgorecki.pl